Naujienos

Tarptautinė biologinės įvairovės diena 2012-05-22

2012 m. Tarptautinės biologinės įvairovės dienos akcentas - jūrų ir vandenynų bei jų pakrančių bioįvairovė. Nuo 2000 iki 2010 m. 2700 mokslininkų iš daugiau kaip 80 šalių dalyvavo daugiau kaip 540 ekspedicijų ir vykdė jūrų gyvybės surašymą. Buvo atrasta 1200 naujų rūšių, dar 5000 reikalauja detalesnių tyrimų. Surašymo programos dalyviai mano, kad vandenynuose ir jūrose bei jų pakrantėse gyvena apie 1 mln. organizmų rūšių.

Šventė Lietuvoje švenčiama nuo 2001 m. Šia proga Lietuvoje renginius organizuoja Aplinkos ministerija ir Vilniaus universiteto Botanikos sodas Kairėnuose, rengiamos VU dailės studentų parodos gamtos tema ir pan.

Biologinės įvairovės dienos tikslas - perspėti apie grėsmes, kylančias dėl mažėjančios bioįvairovės įvairiose ekosistemose. Intensyvi eksploatacija ir tarša keičia vandenynų ir jūrų ekosistemas. Ypatingą nerimą kelia vandenynų šiltėjimas ir rūgštėjimas. Mokslininkai teigia, kad 35 proc. mangrovių miškų ir tiek pat koralinių rifų yra ties išnykimo riba, stebimi ir žymūs dumblialaiškiečių eilei priklausančių jūros žolių plotų mažėjimai.
 
Tarptautine biologinės įvairovės diena JT Generalinė Asamblėja paskelbė gegužės 22-ąją, nes tą dieną 1992 m. buvo pasirašyta Biologinės įvairovės konvencija. Lietuva prie šios konvencijos prisijungė 1993 m., ratifikavo 1995 m.
 
Susipažinti su konvencijos programomis bei mechanizmais galite apsilankę http://www.cbd.int/ svetainėje
Rašyti komentarą
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Lankytojų komentarai