Naujienos

Stebėkite pelėsakalius gyvai! 2012-05-20

Nuo 1985 metų Klaipėdos miesto daugiaaukščiuose pastatuose registruojami perintys pelėsakaliai. Šį pavasarį buvo pradėtas renovuoti vienas iš pelėsakalių pamėgtų pastatų netoliese Klaipėdos senamiesčio, todėl buvo nuspręsta pasiūlyti paukščiams alternatyvą ant netoliese esančio aukštesnio pastato iškelti keletą inkilų. Vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai. Čia paskutinius kelis metus mėgo lankytis ir tupėti pelėsakaliai. Inkilai pagaminti pagal internete rastus kitose šalyse naudojamų inkilų pelėsakaliams brėžinius, inkilo spalvą pritaikyta prie pastato spalvos. Šiai rūšiai nebūdinga rinkti ir nešti medžiagą lizdui, todėl į inkilą pripilta sutręšusios medienos ir keramzito granulių.

Jau inkilų iškėlimo dieną sulaukėme susidomėjusių pelėsakalių ir nuo to laiko inkiluose ir šalia jų šie paukščiai stebimi beveik kasdien. Nors retkarčiais atskrisdavo kelios poros, ilgesniam laikui įsikūrė tik viena jų. 

Paprastasis pelėsakalis (Falco tinnunculus). Juliaus Morkūno nuotrauka

Viename inkile įrengėme filmavimo kamerą, o tiesioginę transliaciją iš inkilo galima stebėti Klaipėdos Universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto tinklapyje corpi.ku.lt/lizdas/
 


Streaming video by Ustream

Parengė J. Morkūnas

Lietuvos ornitologų draugija

Rašyti komentarą
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Lankytojų komentarai