Naujienos

Europoje susirūpinta natūraliomis buveinėmis 2012-06-15

1992 m. gegužės 21 d. priimta Buveinių direktyva ne tik draudžia medžioti, gaudyti, rinkti ar kitaip žalingai naudoti ir sąmoningai trikdyti retas ir nykstančias rūšis, bet ir įpareigoja kiekvieną ES valstybę atrinkti ir apsaugoti svarbiausias natūralių buveinių ir retų bei nykstančių rūšių paplitimo vietas ir nustatyti jose specialias saugomas teritorijas. Pirmiausia tokios teritorijos atrenkamos pagal rūšių ir natūralių buveinių mokslinių tyrimų rezultatus, vėliau oficialūs jų sąrašai siunčiami Europos Komisijai, kuri jas įvertina to biogeografinio regiono mastu. Galiausiai visos saugotinos teritorijos EK sprendimu paskelbiamos Europos Bendrijos svarbos teritorijomis, o valstybė privalo per šešerius metus jose nustatyti būtinas apsaugos priemones.

Lietuvoje dabar yra atrinktos 406 buveinių apsaugai svarbios teritorijos. Jos užima apie 650 tūkstančių hektarų – 10 proc. šalies sausumos ploto. Pagrindinę veiklą, saugant europinės svarbos gamtines buveines ir rūšis, vykdo saugomų teritorijų direkcijos.

Daugumoje valstybinių parkų yra išskirta po kelias buveinių apsaugai svarbias teritorijas, o kai kuriuose parkuose, pavyzdžiui, Dzūkijos ir Žemaitijos nacionaliniuose parkuose, taip pat Nemuno deltos, Veisiejų, Kauno marių, Labanoro ir kt. regioniniuose parkuose visa jų teritorija paskelbta svarbia buveinių apsaugai.

 

Informacijos šaltinis: Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerija

Rašyti komentarą
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Lankytojų komentarai