Naujienos

Išleista studija apie šalies kraštovaizdį 2013-07-30
Aplinkos ministerija išleido šalies kraštovaizdžio erdvinės struktūros įvairovei ir jos tipų indentifikavimui skirtą dviejų dalių studiją. Ji išleista naudojantis ES parama. Studija taip pat yra paskelbta elektroniniu formatu. Abi jos dalis ir žemėlapių rinkinį galima rasti Aplinkos ministerijos tinklalapyje (http://www.am.lt/VI/index.php#a/13398).

Išsamią šalies kraštovaizdžio erdvinės struktūros įvairovės ir jos tipų identifikavimo studiją ministerijos iniciatyva parengė Vilniaus universiteto mokslininkai. Šiam moksliniam darbui vadovavo prof. habil. dr. Paulius Kavaliauskas. Studijos autoriai rėmėsi užsienio ir Lietuvos patirtimi kraštovaizdžio pažinimo srityje, atsižvelgė į šalies kraštotvarkos poreikius, teritorijų planavimo tradicijas ir visuomenės interesus.

Pirmojoje studijos dalyje pateiktos metodologinės kraštovaizdžio supratimo ir jo erdvinės struktūros pažinimo nuostatos. Antroji dalis skirta šalies kraštovaizdžio struktūros ir jos kartografinės raiškos analizei. Čia pristatyta integruotų geografinių kraštovaizdžio kompleksų ir vizualinės struktūros elementų teritorinė sklaida, išnagrinėti ir žemėlapiuose pateikti specifiniai kraštovaizdžio struktūros vienetai: biomorfotopai, technomorfotopai ir geocheminės toposistemos.

Ši studija – vienas iš principinių dokumentų, būtinų įgyvendinant Europos kraštovaizdžio konvenciją, kurią Lietuva pasirašė 2000 m. spalį. Remiantis šio mokslinio darbo išvadomis, numatoma peržiūrėti ar patikslinti dabartines kraštovaizdžio išsaugojimo, tobulinimo, atkūrimo ir formavimo priemones.

Informacijos šaltinis: Aplinkos ministerija

Visuomenės informavimo skyrius
2013-07-30

Rašyti komentarą
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Lankytojų komentarai